Sprzedaż najważniejszym elementem marketingu?

<
 • DANE ADRESOWE

   

  w czym mogę pomóc?

  biuro(at)gddm.com.pl

  Zd Wola Paprocka 86

  znajdź mnie na Youtube

 • PROGRAMOWANIE

   

  JavaScript HTML CSS

  jQuery jQuery Mobile

  node.js React Angular

  ES6 babel rollup karma

 • GRAFIKA ANIMACJA

   

  grafika na strony www

  grafika reklamowa

  animacja 2D i 3D

  grafika 2D i 3 D

 • DORADZTWO

   

  doradztwo IT

  doradztwo biznesowe

  usługi IT

  analizy biznesowe i IT

 • SZKOLENIA

   

  technologie IT

  marketing

  zarządzanie

  projekty metodologia

>

Sprzedaż najważniejszym elementem marketingu?

 

Witaj w kolejnej części szkolenia Marketing- zaspokajanie potrzeb.

Jaka część marketingu jest najważniejsza: promocja, reklama, sprzedaż, badanie rynku? A może jeszcze coś innego? Ważne są wszystkie elementy. Ale jedną z najważniejszych jest niewątpliwie sprzedaż, skuteczna sprzedaż.

 

Marketing czyli zaspokajanie potrzeb

 

Skuteczna sprzedaż to podstawa funkcjonowania firmy, gdyż zapewnia pozbywanie się produktów i zamienianie ich na to co jest niezbędne z punktu widzenia każdej firmy- zamienianie na środki finansowe. Gotówka jest niezbędnym elementem dla istnienia każdej firmy, prawda?

Wielu specjalistów od zarządzania podkreśla, że w firmie istnieje wiele pozycji kosztowych: płace, promocja, reklama, zakupy surowców, itd. Ale jest tylko jedna pozycja przychodowa „SPRZEDAŻ”! Przyznasz, że jest to prawda, czyż nie? Jedynie sprzedawcy dostarczają „paliwa” niezbędnego dla funkcjonowania każdej jednostki organizacyjnej, dostarczają pieniędzy, z których firma może realizować swoje płatności.

Warto jeszcze pamiętać o jednym elemencie. Marketing powinien dbać o zaspokajanie potrzeb konsumentów. Skoro tak, to oznacza, że sprzedawcy, jako ten ostatni element firmy bezpośrednio kontaktujący się z klientem, są wprost odpowiedzialni za to, aby potrzeby klienta zostały w pełni zaspokojone.

Zaspokojony klient, czyli zadowolony klient, to wierny klient, systematycznie zostawiający swoje pieniądze w naszej firmie, czyż nie? Ten element także podkreśla wagę sprzedaży i sprzedawców.

Oczywiście „z pieśniami na temat chwały” sprzedaży i sprzedawców nie ma co przesadzać. Sprzedaż jest i owszem bardzo ważna, ale w obecnym środowisku społeczno-ekonomicznym, bez wsparcia sprzedaży innymi elementami poprawnie funkcjonującej firmy, jak badaniem rynku, promocją, reklamą, PR itd. – sprzedawcy prawdopodobnie mieli by problem z dokonywaniem skutecznej sprzedaży.

 

Podsumowanie: Sprzedaż najważniejszym elementem marketingu?

Sprzedaż jest jednym z najważniejszych elementów każdej efektywnie działającej firmy. Dlatego trzeba sprzedaż pielęgnować i dbać o sprzedawców, gdyż im skuteczniejsi są sprzedawcy, tym więcej gotówki wpływa do firmy. Zwłaszcza, że obecnie sprzedawcy dbają zarówno o sprzedaż jak i o ściąganie pieniędzy związanych z ich sprzedażą.

 

Serdecznie zapraszam do kolejnych części szkolenia: Marketing czyli zaspokajanie potrzeb

Zobacz w menu podobne bezpłatne szkolenia do kursu: Sprzedaż najważniejszym elementem marketingu?