Szkolenia informatyczne: biuro, technologie internetowe, egzaminy technik

CENA - OFERTA: Jesteś zainteresowany/na kursem – zapraszam do kontaktu ze mną, szczegóły: www.poswojsku.pl .

kurs tworzenie witryn www
szkolenie technik informatyk programista inf.03 ee.09 inf.04 egzamin przygotowanie

 

Dotacje unijne UE skuteczny projekt skuteczne pozyskanie dotacji UE

Dotacje unijne UE skuteczny projekt skuteczne pozyskanie dotacji UE

Przygotowanie skutecznego projektu...

Dotacje unijne to podstawowy instrument UE, na wyrównywanie szans Państw członkowskich UE w poziomie życia. Dotacje unijne dostępne są dla polskich firm, organizacji i samorządów już pona 10 lat (licząc okres przedakcesyjny - dotacje przed przystąpieniem do UE). Dotacje unijne wspierają zarówno projekty inwestycyjne, jak i projekty miękkie - podwyższanie kwalifikacji mieszkańców UE. 

Dotacje unijne UE skuteczny projekt skuteczne pozyskanie dotacji - jak napisać skuteczny projekt?

Pozyskanie dotacji unijnych UE nie jest łatwe. Składa się na to wiele czynników decydujących o skutecznym bądź nieskutecznym projekcie:

  • zależne od firm i instytucji starających się o dofinansowanie unijne w postaci dotacji
  • czynniki niezależne od firm i instytucji starających się o dofinansowanie unijne w postaci dotacji

 


Dotacje unijne UE skuteczny projekt skuteczne pozyskanie dotacji

SKUTECZNE POZYSKIWANIE DOTACJI UNIJNYCH - pytania w sprawie pozyskiwania dotacji unijnych: biuro@gddm.com.pl

Dotacje unijne UE - skuteczny projekt - skuteczne pozyskanie dotacji - sprawdź nas: biuro@gddm.com.pl
Konsultacje w sprawie pozyskiwania dotacji unijnych - zadzwoń i umów się na spotkanie w sprawie pozyskania dotacji UE dla Twojej firmy i/lub organizacji: 43 824 59 66, 98-220 Zduńska Wola, ul. Paprocka 86

 

Tutaj omówimy kilka najważniejszych czynników zależnych od firm i instytucji starających się o dofinansowanie unijne w postaci dotacji. Tworząc skuteczny projekt, czyli przygotowując skuteczny wniosek o dofinansowanie, zwiększasz swoje szanse na pozyskanie dotacji unijnej UE.

W jaki sposób sięgnąć po unijne pieniądze - dotacje UE:

 

  • POMYSŁ - bardzo dobry pomysł na projekt, jest to warunek najważniejszy i konieczny uzyskania dofinansowania UE - dotacji!! Nawet jeżeli spełnisz warunki pozostałe, ale nie będziesz miał dobrego, ciekawego i możliwego do zrealizowania pomysłu – daj sobie spokój – Twój Wniosek będzie odrzucony.
  • POTRZEBY – faktyczne potrzeby rynku i/lub firmy, organizacji - skuteczny projekt to skuteczny wniosek o przyznanie dotacji unijnej Przeanalizuj swój wniosek w oparciu o faktyczne potrzeby rynku, oceń czy jesteś w stanie zrealizować projekt, tzn. Czy faktyczny stan rynku to umożliwi.
  • WYTYCZNE UE - związane z dotacjami - znajomość prawa i zaleceń dotyczących projektów unijnych. Dokładnie zapoznaj się z dokumentami strategicznymi, m.in: Narodową Strategią Spójności, Szczegółowym Planami dotyczącymi danego Działania (na dany rok dla obszaru, w którym składasz projekt), Szczegółowymi zasadami danego Poddziałania i całym szeregiem innych dokumentów. Sprawdź także tzw. Kryteria oceny projektów wraz z kryteriami strategicznymi.
  • PRZYGOTOWANIE – fachowe przygotowanie projektu o dofinansowanie unijne - dotacje UE. Przygotuj dokładny opis projektu wraz z jego szczegółowym planem. Pamiętaj!! Najpierw przygotuj szczegółowy projekt, a dopiero potem – na bazie planów – wypełnij Wniosek o dofinansowanie. Jeżeli jest taka możliwość – skorzystaj z pomocy specjalistów z zakresu pozyskiwania dotacji unijnych.

Dotacje unijne UE - skuteczny projekt skuteczne pozyskanie dotacji

Zobacz w bocznym menu podobne artykuły do: Dotacje unijne UE skuteczny projekt skuteczne pozyskanie dotacji

Polski
szkolenia bezpłatne kolejne lekcje
kursy, porady, artykuły znajdziesz w Menu Tematycznym