Szkolenia informatyczne: biuro, technologie internetowe, egzaminy technik

CENA - OFERTA: Jesteś zainteresowany/na kursem – zapraszam do kontaktu ze mną, szczegóły: www.poswojsku.pl .

kurs tworzenie witryn www
szkolenie technik informatyk programista inf.03 ee.09 inf.04 egzamin przygotowanie

 

Dotacje unijne na co firma może dostać dotację UE dofinansowanie przedsiębiorstw

Dotacje unijne na co firma może dostać dotację UE dofinansowanie przedsiębiorstw

Dotacje unijne wystartowały! Już teraz możesz strać się o dotacje unijne na rozwój Twojej firmy i/lub dotacje dla Twojej instytucji.

Dotacje unijne - najpierw zauważmy to co dobre z dofinansowania unijnego

To że dotacje wystartowały jest dobrą wiadomością - mnóstwo darmowej kasy dofinansowującej inwestycje firm. Bierzesz dotację, realizujesz dofinansowany projekt i .. już. Twoja firma rozwija się dzięki dotacjom, pracownicy mają pracę dzięki dotacją, a Ty masz zyski - także dzięki dofinansowaniu z unii, czyli dzięki dotacjom. Wygląda to pięknie, prawda? Dotacje unijne wspierają rozwój polskich firm, dotacje unijne wspierają rozwój polskiej gospodarki. Niektórzy ekonomiści wręcz alarmują, że nasza gospodarka rozwija się jedynie dzięki .. dotacjom :(.

 

Dotacje unijne na co firma może dostać dotację UE dofinansowanie przedsiębiorstw

Dotacje unijne na co firma może dostać dotację UE dofinansowanie przedsiębiorstw

 

Dotacje unijne - teraz zobaczmy jak można pozbawić dofinansowania unijnego większość polskich firm

Dotacje unijne wystartowały- dla wszystkich firm i instytucji! Czyżby dotacje UE faktycznie są dostępne dla wszystkich firm? Tak by było, gdyby nie fanaberie polskich urzędników, którzy w przepisach dotyczących dotacji "pobawili się zbyt bardzo słowami": innowacje, badania naukowe, rozwój nowoczesnych technologii. Co prawda regulaminy dotyczące dotacji dopiero się tworzą, ale już teraz widać, że z całego tego przedsięwzięcia może wyjść niezła klapa. Oczywiście z punktu widzenia urzędników jest wszystko o.k. Mamy w Polsce mnóstwo nowoczesnych i kapitałowo zasobnych małych i średnich firm, które chcą inwestować w nowoczesne technologie, badania naukowe, innowacje, itd. Przecież to totalna bzdura! Większość polkich małych iśrednich firm potrzebuje kasy na rozwój. Dotacji unijnych firmy potrzebują na:

  • budynki (np. dotacje na zbudowanie hal fabrycznych) - dotacje na inwestycje,
  • maszyny i urządzenia (np. dotacje na odnowienie parku technologicznego, czy zakup zwykłych maszyn) - dotacje na inwestycje,
  • zatrudnienie pracowników (np. dotacje na pracowników młodocianych czy 50+) - dotacje tzw. miękkie.

 

Schemat pozyskiwania dotacji

A co dostajemy? Jakie dotacje? Otrzymujemy od rządu dotacje na innowacje. A to zdecydowaniem nie są pieniądze dla "zwykłych firm" jakich w Polsce są tysiące. Czy rząd, czy urzędnicy zajmujący się dotacjami opanują się i zmienią zasady przyznawania dotacji? Czy jednak pojawią się jakieś dotacje dla "zwykłych firm"? Pożyjemy - zobaczymy. Na razie wygląda to niewesoło, bo jak już wspomniałem dotacji dla zwykłych firm nie widać na horyzoncie dotacyjnym.

Cóż pozostaje się pocieszyć, że:

  1. na razie to jest jedynie początek dotacji i może jeszcze urzędnicy się opamiętają
  2. już wkrótce (maks. 3-4 lata) wybory i przedsiębiorcy prowadzący "zwykłe firmy" pokażą głosując co myślą o urzędnikach i stworzonych przez nich programach unijnych - dotacjach - a przecież są nas przedsiębiorców tyyyysiące i my także możemy coś zmienić w tym chorym kraju!

Jednakże nie przejmuj się problemami, spróbuj pozyskać dotacje unijną na rozwój Twojej firmy. Bo jakby nie było z tymi dotacjami UE, więcej taka szansa może się nie powtórzyć.

 

Zobacz w bocznym menu podobne artykuły do: Dotacje unijne na co firma może dostać dotację UE dofinansowanie przedsiębiorstw

Polski
szkolenia bezpłatne kolejne lekcje
kursy, porady, artykuły znajdziesz w Menu Tematycznym