Szkolenia informatyczne: biuro, technologie internetowe, egzaminy technik

CENA - OFERTA: Jesteś zainteresowany/na kursem – zapraszam do kontaktu ze mną, szczegóły: www.poswojsku.pl .

kurs tworzenie witryn www
szkolenie technik informatyk programista inf.03 ee.09 inf.04 egzamin przygotowanie

 

Co to jest responsywna strona internetowa RWD responsive web design

flag language

Co to jest responsywna strona internetowa RWD responsive web design

Menu szkolenia Co to jest responsywna strona internetowa RWD responsive web design - BOCZNA KOLUMNA :)

Responsywna strona internetowa RWD z ang. Responsive Web Design

to rozwiązanie pozwalające zbudować witrynę automatycznie dostosowującą się do urządzeń o różnych wymiarach. To znaczy, że strona responsywna będzie czytelna i wygodna do przeglądania zarówno dla posiadaczy małych ekranów - np. smartfonów jak i dla użytkowników dużych, np. kilkudziesięcio-calowych monitorów.

 

Wyobraź sobie stronę czterokolumnową. Przeglądanie jej na telefonie z wyświetlaczem o szerokości 320 czy nawet 640 pikseli będzie bardzo niewygodne. Z drugiej strony na dużym monitorze (np. na 2560 pikseli) czytałoby się źle tekst w jednej tylko rozciągniętej kolumnie. I tutaj właśnie dochodzimy do technik RWD - czyli tworzenia:

RESPONSYWNYCH STRON INTERNETOWYCH

Dzięki RWD jest możliwość zmiany wyglądu strony na podstawie szerokości okna przeglądarki i/lub innych czynników. Czyli dla każdego rodzaju urządzeń można dostarczyć treść w czytelnej formie bez potrzeby tworzenia wielu wersji serwisu. RWD to cały zespół rozwiązań opartych na HTML, CSS i czasami JavaScript (a dokładniej framework'ów JS - np. Modernizer), pozwalających budować strony o układach automatycznie dostosowujących się do różnych ekranów.

 

Co to jest responsywna strona internetowa RWD

 

 

Można przyjąć, że

Responsywna strona internetowa RWD

opiera się na trzech głównych elementach:

 

1.    elastycznych siatkach jako bazie układu - responsywność strony internetowej

Elastyczna siatka powoduje, że nie stosuje się układów o stałej szerokości. Urządzenia przenośne mają wyświetlacze o różnych wymiarach, więc nie ma sensu ustalać konkretnej szerokości strony. Lepiej zrobić tak, aby strona powiększała się lub zmniejszała w zależności od ilości dostępnego miejsca. To jest właśnie idea płynnych układów. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest siatka rozwiązania o nazwie Bootstrap.

Bootstrap to idealne narzędzie do stworzenia responsywnej strony internetowej. Jego zaletą jest bardzo duża elastyczność oraz niezbyt skomplikowana budowa i działanie, nawet dla początkujących webmasterów, pragnących tworzyć responsywne strony internetowe. Przykłady responsywnych stron internetowych znajdziesz na: poswojsku.eu .

 

2.    elastycznych kodach dla wyświetlania mediów – dla: obrazów, filmów, a nawet osadzonych reklam - responsywność strony internetowej

Zastosowanie elastycznych mediów, powoduje, że obrazy i filmy dostosowują się wymiarami do rozmiaru ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana strona www. Efektem jest wyświetlanie dużych zdjęć na dużych monitorach, a małych na niewielkich wyświetlaczach urządzeń przenośnych.

 


3.    zapytaniach o media CSS do dostarczania różnych arkuszy stylów dla ekranów o różnych szerokościach - responsywność strony internetowej

Zapytania o media to technika CSS pozwalająca na wysyłanie do przeglądarki różnych stylów w zależności od aktualnych warunków. Oznacza to, że możemy do urządzenia o małym wyświetlaczu wysłać zupełnie inny zestaw stylów niż do dużego ekranu komputera stacjonarnego.


Szukasz kogoś, kto stworzy dla Ciebie i Twojej firmy responsywną stronę internetową? Skorzystaj z oferty Agencji Kreatywnej poswojsku:

produkcje multimedialne prezentacje multimedialne animacje komputerowe grafika reklamowa portale internetowe

 

Serdecznie zapraszamy: poswojsku.eu


 

Zobacz podobne artykuły do: Co to jest responsywna strona internetowa RWD responsive web design

Zobacz w bocznym menu podobne porady do: Co to jest responsywna strona internetowa RWD responsive web design.

 

Budowa responsywnych i mobilnych stron internetowych

bezpłatny kurs internetowy szkolenia, filmy: kliknij w temat, którego chcesz się nauczyć

szkolenia bezpłatne kolejne lekcje
kursy, porady, artykuły znajdziesz w Menu Tematycznym