Szkolenia informatyczne: biuro, technologie internetowe, egzaminy technik

CENA - OFERTA: Jesteś zainteresowany/na kursem – zapraszam do kontaktu ze mną, szczegóły: www.poswojsku.pl .

kurs tworzenie witryn www
szkolenie technik informatyk programista inf.03 ee.09 inf.04 egzamin przygotowanie

 

Tworzenie witryn www podstawowe technologie wprowadzenie

flag language

Tworzeniem standardów HTML i CSS zajmuje się organizacja The World Wide Web Consortium (W3C) https://www.w3.org/ .

Ucząc się technologii internetowych, jak i później – pracując przy technologiach, warto czasami wejść na w.w. stronę i zapoznać się z nowościami. Także zawsze wtedy kiedy mamy problem z dokładną specyfikacją kodu html czy css można wejść na stronę W3C i sprawdzić najbardziej aktualną specyfikację.

SZKOLENIE STACJONARNE a także DORADZTWO IT

Jeżeli jesteś zainteresowana/y

* szkoleniem stacjonarnym- przeprowadzam szkolenia zarówno otwarte jak i zamknięte i/lub

* doradztwem it- tworzę responsywne i mobilne strony www, doradzam w zakresie niezbędnych zmian odnośnie już istniejących stron www

z zakresu Tworzenie responsywnych i mobilnych stron www, w tym HTML5, CSS3, JavaScript, Drupal 7, JSON, jQuery, Angularjs, Backbonejs, nodejs - zapraszam do kontaktu: marketing@poswojsku.eu

Tworzenie witryn www podstawowe technologie wprowadzenie

Wyjaśnienie podstawowych pojęć - co to jest: HTML, CSS, PHP, SQL, SEO, CMS

Tworzenie witryn www podstawowe technologie: HTML - co to jest?

HyperText Markup Language – język oparty na znacznikach (tagach HTML) przeznaczony do tworzenia stron internetowych. Z jego pomocą możemy panować nad układem i strukturą strony WWW „układając” elementy strony. Używany również do tworzenia szablonów wiadomości e-mail.A tak poswojsku: HTML stanowi szkielet strony internetowej.

 

Tworzenie witryn www podstawowe technologie: CSS - co to jest?

Kaskadowe arkusze stylów (CSS - Cascading Style Sheets) – język służący do opisu wyglądu naszej strony. Dzięki CSS możemy zmieniać sposób wyświetlania składających się na nią elementów: czcionek, odnośników, marginesów, pozycja danego elementu względem okna przeglądarki lub innych elementów. A tak poswojsku: CSS odpowiada za układ i wygląd strony internetowej, a także od wersji CSS3 za animacje na stronie www. A ponieważ jest bezpłatne i nie za bardzo obciąża szybkości ładowania strony - nazywane jest (wspólnie z HTML5) – „zabójcą” technologii flash.

framework JavaScript poswojsku

Tworzenie witryn www podstawowe technologie: JavaScript - co to jest?

JavaScript (skrót: JS) – skryptowy język programowania, stosowany głównie w technologiach internetowych. Skrypty js służą najczęściej do zapewnienia interaktywności powodując reagowanie na zdarzenia, sprawdzanie poprawności formularzy i/lub budowanie elementów nawigacyjnych. Skrypty JavaScript uruchamiane przez strony internetowe mają ograniczony dostęp do komputera użytkownika. Po stronie serwera może także działać JavaScript w postaci różnorodnych framworków i bibliotek (np. node.js).W języku programowania JavaScript można pisać wspaniałe aplikacje - nie tylko internetowe. A tak poswojsku: JavaScript obecnie wspólnie z HTML5 i CSS3 - „rządzi” w internecie.

Tworzenie witryn www podstawowe technologie: PHP - co to jest?

Obiektowy, skryptowy język programowania zaprojektowany do generowania stron internetowych w czasie rzeczywistym. Skrypty PHP mogą być użyte do wyświetlania kodu HTML, ale mogą być również w nim zagnieżdżone – otrzymamy wówczas tzw. dynamiczną stronę WWW. Użycie PHP znacznie przyśpiesza pracę nawet nad prostymi stronami oraz otwiera drogę do zaawansowanych rozwiązań. A tak poswojsku: php nie jest już niezbędne, a przy niewielkich projektach jest wręcz niewskazane, teraz strony, nawet te dynamiczne, coraz częściej tworzy się wykorzystując połączenie technologii: HTML5, CSS3 i JavaScript.

Tworzenie witryn www podstawowe technologie: SQL - co to jest?

Structured Query Language – język używany do tworzenia baz danych i zarządzania ich zawartością. Jednym z systemów zarządzania bazami danych jest MySQL, który w połączeniu z PHP umożliwia utworzenie interaktywnej strony internetowej. W obecnych czasach stanowi standard w komunikacji z serwerami baz danych. A tak poswojsku: bazami danych w tym szkoleniu nie będziemy się zajmowali.

Tworzenie witryn www podstawowe technologie: SEO - co to jest?

Search Engine Optimization – są to działania mające na celu wypromować daną stronę internetową na jak najwyższej pozycji w wyszukiwarkach dla określonych wyrażeń i słów kluczowych. W Polce pod pojęciem SEO rozumie się zarówno pozycjonowanie strony (dodawanie do katalogów itp.) jak i jej optymalizację (poprawa jakości kodu, poprawa natężenia słów kluczowych). A tak poswojsku: SEO w tym szkoleniu nie będziemy się zajmowali.

Tworzenie witryn www podstawowe technologie: CMS - co to jest?

Content Management System - system zarządzania treścią stron - program (najczęściej napisany przy pomocy PHP, korzystający z bazy danych np. MySQL) umożliwiający łatwe, niewymagające poznania któregoś z w/w języków, tworzenie stron internetowych. Poziom zaawansowania strony zależy od możliwości danego systemu. Dla autorów tego szkolenia, naj, naj, naj CMS-em jest Drupal. Ale tak naprawdę to trudno powiedzieć, który z CMS’ów jest najlepszy. Zwykle zależy to od preferencji i wiedzy administratora CMS’a, a także od celów jakie chcemy CMS-em osiągnąć.A tak poswojsku: CMS w tym szkoleniu nie będziemy się zajmowali.

Kolejna część poradnika z tworzenia stron www: Tworzenie responsywnych stron www kurs poradnik bezpłatne szkolenie HTML5 I CSS3 – Fundamenty nowoczesnej strony www ..

Zobacz w menu podobne artykuły do: Tworzenie witryn www podstawowe technologie wprowadzenie

 

Polski

Budowa responsywnych i mobilnych stron internetowych

bezpłatny kurs internetowy szkolenia, filmy: kliknij w temat, którego chcesz się nauczyć

szkolenia bezpłatne kolejne lekcje
kursy, porady, artykuły znajdziesz w Menu Tematycznym