Najlepszy System Zarządzania Treścią – Content Management System CMS: Drupal, Joomla, WordPress

Responsywne mobilne strony internetowe kurs bezpłatny

bezpłatny kurs internetowy szkolenia, filmy: kliknij w temat, którego chcesz się nauczyć

flag language

Najlepszy System Zarządzania Treścią – Content Management System (CMS): Drupal, Joomla, WordPress

Pierwszy raz z CMS-ami spotkałem się jakieś 3-4 lat temu. Była to Joomla, a właściwie jej pierwowzór, czyli Mambo. Przyznam, że raczej nie zachwycił mnie pomysł tworzenia zaawansowanych stron internetowych za pomocą ówczesnych CMS-ów. Były one ociężałe, trudne w instalacji, zarządzaniu i ubogie pod względem działających wtyczek. Jednakże kolejne wersje darmowego oprogramowania CMS, stawały się coraz lepsze, dające możliwości, o których w pierwszych ich wersjach można było jedynie pomarzyć.

 

Najlepszy System Zarządzania Treścią – Content Management System CMS: Drupal, Joomla, WordPress

Obecnie mamy co najmniej kilkanaście całkiem niezłych systemów do zarządzania treścią. W tej serii artykułów poświęcę uwagę tym, które w mojej codziennej pracy uzyskały status najlepszych:

  • Drupal - CMS DRUPAL
  • Joomla - CMS JOOMLA
  • WordPress - WORDPRESS - blogi
  • Moodle - LMS MOODLE

Oczywiście jest to jedynie moja subiektywna ocena, ale poparta kilkuletnią wiedzą i praktyką w zakresie obsługi systemamów do zarządzania treścią – CMS. W kilku artykułach omówię najważniejsze możliwości jakie dają: Drupal, WordPress, Joomla, Moodle. Przy czym warto wspomnieć, że o ile Drupal i Joomla to klasyczne systemy do zarządzania treścią, to WordPress i Moodle powstały w nieco innych celach. Moodle powstał jako LMS (Learning Management System), czyli System Zarządzania Nauczaniem (e-learning) Z kolei historyczna przydatność systemu WordPress nadawała się jedynie do blogowania.

 

Najlepszy System Zarządzania Treścią – Content Management System CMS: Drupal, Joomla, WordPress

W najnowszych swoich wersjach: Drupal, Joomla, WordPress i Moodle poprzez rozszerzenie własnych możliwości i całą masę różnorodnych dodatkowych wtyczek, rozszerzeń, itp., stały się systemami o bardzo szerokim zastosowaniu. Właściwie jedynie Moodle poprzez ukierunkowanie na e-learning, ma nieco ograniczone możliwości jako CMS, ale za to jest wspaniałym narzędziem do prowadzenia zdalnych szkoleń i kursów poprzez internet – e-learning.

A co Wy sądzicie o CMS-ach? Jaki jest Waszym ulubionym? A jaki CMS jest najlepszy? Który z nich nadaje się najlepiej do tworzenia prostych stron www, a który z nich:  Drupal, Joomla, WordPress, Moodle do tworzenia zaawansowanych portali internetowych.

 

Zobacz podobne artykuły do: Najlepszy System Zarządzania Treścią – Content Management System CMS: Drupal, Joomla, WordPress

Budowa responsywnych i mobilnych stron internetowych

bezpłatny kurs internetowy szkolenia, filmy: kliknij w temat, którego chcesz się nauczyć

szkolenia bezpłatne kolejne lekcje
kursy, porady, artykuły znajdziesz w Menu Tematycznym