Szkolenia informatyczne: biuro, technologie internetowe, egzaminy technik

CENA - OFERTA: Jesteś zainteresowany/na kursem – zapraszam do kontaktu ze mną, szczegóły: www.poswojsku.pl .

kurs tworzenie witryn www
szkolenie technik informatyk programista inf.03 ee.09 inf.04 egzamin przygotowanie

 

Dlaczego nie mam pracy? Podstawowe błędy osób poszukujących a praca?

flag language

Dlaczego nie mam pracy? Podstawowe błędy osób poszukujących a praca?

DLACZEGO NIE MAM PRACY? PODSTAWOWE BŁĘDY OSÓB POSZUKUJĄCYCH PRACY? poradnik online, szkolenie elearning

Człowiek, który odnosi porażkę w życiu powinien przede wszystkim umieć dokonać analizy przyczyny porażki. Na bazie takiej analizy można sporządzić wykaz przyczy, które spowodowały porażkę. Na bazie pracy przy procesach rekrutacji przygotowałem wykaz najczęściej popełnianych błędów przez ludzi szukających pracy. Oto podstawowe błędy osób poszukujących pracy:

Dlaczego nie mam pracy? Podstawowe błędy osób poszukujących a praca?

  • błąd osoby poszukującej pracy: złe przygotowanie procesu poszukiwania pracy

Brak analizy związanej z poszukiwaniem pracy powoduje, że osoba poszukująca pracy reaguje na wszystkie przyzwoicie wyglądające ogłoszenia rekrutacyjne (a czasami również i na te wyglądające niezbyt interesująco) . Nie zastanawia się nad firmą, która daje ogłoszenie ani nad specyfiką danego stanowiska. A ponieważ wydaje się takiej osobie, że im więcej wyśle zgłoszeń tym większa liczba firm zaprosi ją na spotkanie, więc robi standardowe dokumenty i rozsyła je, i rozsyła, i rozsyła ... A efekt?? Słabiutki!!! Bardzo słabiutki ...

 

  • błąd osoby poszukującej pracy: złe przygotowanie dokumentów aplikacyjnych h

Główny grzech osób szukającyh pracy, to niedostosowanie swojej oferty do treści ogłoszenia rekrutacyjnego. A przecież jest tonajprostszy test na sprawdzenie czy potencjalny kandydat potrafi czytać i rozumie to, co czyta. Najprostszy przykład: Pracodawca wymaga bardzo dobrej znajomości języka angielskiego a Kandydat przysyła aplikację i wychwala w niej swoją perfekcyjną znajomość języka ... francuskiego!! Przecież między tymi językami jest dość duża różnica, prawda??

 

  • błąd osoby poszukującej pracy: złe przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej

Przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej, to nie tylko dobry nastrój i właściwy ubiór. Bardzo duże znaczenia ma także zwykle wiedza na temat potencjalnego Pracodawcy, jego oferty produktowej, konkurencji, kultury i organizacji pracy. Podstawowe pytanie, które tutaj pada to: "Co Pan/i wie o naszej firmie? Czy był Pan na naszej stronie internetowej i poczytał Pan/i o Nas??". Niestety, z badań wynika, że połowa kandydatów podczas rozmowy nie potrafi zbyt wiele powiedzieć o swoim przyszłym pracodawcu. A nawet więcej! Bardzo często Kandydat wręcz żąda informacji o firmie, do której przyszedł. Bo przecież on był zbyt zajęty, aby pofatygować się i sprawdzić podstawowe dane o Pracodawcy!! A Ty jak myślisz, drogi czytelniku?? Co pracodawca pomyśli o takim podejści potencjalnego pracownika?? Mogę Cię zapewnić, że rozmowa z takim nieprzygotowanym kandydatem dość szybko zostanie zakończona i na pewno nie dostanie on w tej firmie pracy.

 

  • błąd osoby poszukującej pracy: spóźnienie się na rozmowę w sprawie pracy

Ogólnie spóźnienie się jest NIEDOPUSZCZALNE!, więc lepiej staraj się zaplanować swój czas w taki sposób, aby być 15 minut wcześniej. W innym przypadku, najlepiej w ogóle się nie umawiaj. Chociaż nie popsujesz o sobie opinii na przyszłość.

 

  • błąd osoby poszukującej pracy: nieodpowiedni ubiór

Najważniejsze, abyś był ubrany czysto, schludnie i odpowiednio do:

- stanowiska, o które się starasz i

- kultury organizacji, do której chcesz dołączyć.

Dzięki właściwemu ubiorowi, możesz bardzo dużo zyskać lub jeszcze więcej stracić w oczach Twojego przyszłego pracodawcy.

  • błąd osoby poszukującej pracy: odpowiadanie w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej na pytania, niezgodnie z informacjami zawartymi w dokumentach zgłoszeniowych

Jeżeli nie pamiętasz tego co napisałeś w swoich dokumentach zgłoszeniowych lub podajesz w rozmowie informacje zaprzeczające temu co napisałeś – już po Tobie. Zostaniesz posądzony o kłamstwo. I nikt już na poważnie nie będzie brał pod uwagę Twojej kandydatury.

Bezpłatne szkolenie księgowość rachunkowość Zysk czy strata

  • błąd osoby poszukującej pracy: brak entuzjazmu co do przyszłego pracodawcy

Gdy mówisz o firmie, do której przybyłeś - uśmiechaj się! Mów o niej pozytywnie, ale nie nazbyt czule. Nie używaj słów: „Będę kochał pracę w tej firmie”, wystarczy powiedzieć: „Jestem przykonany, że będę lubił pracować dla Państwa firmy”. Wówczas będziesz bardziej wiarygodny.

 

  • błąd osoby poszukującej pracy: brak zdecydowania podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Nie używaj słów: „wolałbym, być może, nie jestem pewien, spróbuję, itp.” Słowa te świadczą o Twoim niezdecydowaniu, niepewności, braku wiary w siebie lub w Twojego potencjalnego pracodawcę. Zauważ sformułowanie: "spróbuję" mówi nam o próbie wykonania czegoś, a próba nie zawsze kończy się dokonaniem. Często kończy się porażką. A kto chce współpracować z przegranymi?? Dlatego zamiast słów o negatywnym, niezdecydowanym i niedokonanym zabarwieniu, używaj często słów świadczących o pewności i zdecydowaniu, takich jak: „chcę, oczywiście, z pewnością, dokonam tego, jestem pewien, na pewno, itp.”

 

  • błąd osoby poszukującej pracy: stres

Musisz nad nim zapanować!! Nie możesz pokazać, że się stresujesz, gdyż to świadczy o Twoim braku wiary we własne siły, słabym charakterze, bojaźliwej osobowości. Jeżeli: trzęsą lub pocą ci się ręce, drży podbródek, ostro czerwienieje Twoja twarz, drży powieka, zaczynasz się jąkać lub masz inne podobne objawy – MASZ PROBLEM!! Zastanów się – może warto pogadać z jakimś specjalistą, albo zapisać się na szkolenie walki ze stresem?? Przemyśl to na poważnie, bo ten z Twojego punktu widzenia niewielki problem, może zadecydować o Twojej przyszłości na długie lata.

 

  • błąd osoby poszukującej pracy: przysyłanie zgłoszenia bez podania stanowiska, na które kandadat aplikuje (lub w innej wersji: aplikowania na dwa lub nawet więcej stanowisk równocześnie do jednej firmy)

Generalnie można powiedzieć, że dobrze pracują tylko ludzie na takich stanowiskach, których zakres obowiązków jest zbieżny z ich zainteresowaniami i upodobaniami. Dlatego uważa się, że człowiek sam powinien powiedzieć lub napisać jako kto chciałby pracować. A jeżeli tego nie napisze – nie można go przypisać do żadnego stanowiska i jego papiery trafiają w próżnię.

Dlaczego nie mam pracy? Podstawowe błędy osób poszukujących a praca?

Chcesz otrzymać pracę – omijaj przedstawione powyżej błędy osób poszukujących pracy: to antypracowe pułapki!!!!

Masz pytanie? marketing ( at ) poswojsku.eu

Zobacz w bocznym menu podobne szkolenia do: Dlaczego nie mam pracy? Podstawowe błędy osób poszukujących a praca?

 

szkolenia bezpłatne kolejne lekcje
kursy, porady, artykuły znajdziesz w Menu Tematycznym