Praca a bezrobocie - dlaczego mam problemy ze znalezieniem pracy

flag language

PRACA A BEZROBOCIE – DLACZEGO MAM PROBLEMY ZE ZNALEZIENIEM PRACY?

Witam serdecznie w opracowaniu przygotowanym pod egidą firmy doradczej GDDM Potęga Wiedzy. Szkolenie - poradnik - zawarte na stronach tej książki pomoże każdemu kto je poważnie potraktuje, w znalezieniu pracy lub zmianie obecnego stanowiska na inne - bardziej dla Niego zadowalające.

Praca a bezrobocie - dlaczego mam problemy ze znalezieniem pracySzanowny potencjalny profesjonalny Pracowniku, czy zastanawiałeś się kiedyś „Dlaczego są osoby, które nigdy nie mają problemów ze znalezieniem pracy?” a z drugiej strony „Dlaczego jest tak wielu ludzi, którzy prawie zawsze mają problemy ze swoim źródłem utrzymania?”. Bardzo wielu ludzi szukających pracy, w trakcie badań ankietowych, prowadzonych przez moją firmę, nad przyczynami otrzymywania właściwej posady, odpowiadało, że zależy to od szczęścia, znajomości czy też innych podobnych czynników.

 

Praca a bezrobocie - dlaczego mam problemy ze znalezieniem pracy

Zapewne częściowo mają oni rację, ale jestem przekonany, że tylko w niewielkim stopniu. Tak naprawdę najważniejszym czynnikiem przy szukaniu pracy jest „PROFESJONALIZM”. Profesjonalizm, który pokaże Twojemu przyszłemu pracodawcy, że tak jak jesteś profesjonalny w poszukiwaniu pracy, tak samo będziesz profesjonalnym i efektywnym pracownikiem w przypadku zatrudnienia właśnie Ciebie. Tymczasem jakżeż wielu w szczególności młodych ludzi nie potrafi nawet napisać dokumentów rekrutacyjnych (CV+ List Motywacyjny) w taki sposób, aby zainteresowć potencjalnego pracodawcę swoją osobą. Wielkim mankamentem w naszym kraju jest również poziom przygotowania (a raczej nieprzygotowania) do rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Praca a bezrobocie - dlaczego mam problemy ze znalezieniem pracy?

 

Osoby szukające pracy popełniają tak proste błędy jak chociażby nieznajomość pracodawcy, nie mówiąc już o braku znajomości otoczenia, w którym on działa (jego rynku, klientów, produktów, konkurencji, itp.). Zdarzają się nawet osoby, które przychodzą na interview ot tak sobie, ktoś zadzwonił, że chce się z nim spotkać – "...to idę", nie myśląc nawet: "... na jakie stanowisko wysłałem wcześniej aplikację". A i przy wysyłaniu aplikacji wiele osób bierze gazetę i wysyła „hurtem” swoje dokumenty do wszystkich firm, których ogłoszenia wydają się w miarę obiecujące.

 

Praca a bezrobocie - dlaczego mam problemy ze znalezieniem pracy?

 

Najczęściej jednak spotykanym błędem i to zarówno wśród tych co pracę otrzymali, jak i tych którym się nie udało, jest zupełny brak dokonania samoanalizy: własnych mocnych i słabych stron, która powinna być wykonana zanim zdecydujemy się rozpocząć poszukiwanie pracy. Stąd też pojawia się bardzo często frustracja zarówno u osób, które są bezrobotne jak i u osób, które pracę podjęły. Bo co to za przyjemność pracować w firmie, której zasad postępowania nie akceptujemy albo też na stanowisku, którego obowiązki tak naprawdę doprowadzają nas tylko właśnie do frustracji i rozstroju nerwowego. A wszystko to dzieje się, gdyż nie postępowaliśmy profesjonalnie w procesie poszukiwania naszego wymarzonego stanowiska pracy. Ale po kolei ...

 

Zobacz w bocznym menu podobne artykuły do: Praca a bezrobocie - dlaczego mam problemy ze znalezieniem pracy?

szkolenia bezpłatne kolejne lekcje
kursy, porady, artykuły znajdziesz w Menu Tematycznym