Marketing w wyszukiwarkach cz.2
PROMOCJA WAKACJE 2024 – RABATY nawet do 66% …
Wydawnictwo Cyfrowe poswojsku.pl - cyberbezpieczeństwo, AI, RODO - ebooki:
Twoje bezpieczeństwo w świecie cyber i sztucznej inteligencji Część 1 Wprowadzenie
Twoje bezpieczeństwo w świecie cyber i sztucznej inteligencji Część 2 Cyberhigiena
Twoje bezpieczeństwo w świecie cyber i sztucznej inteligencji Część 3 Dziecko i Ty
AI w EDUKACJI Część I Praktyczny poradnik nie tylko dla nauczycieli
AI w EDUKACJI Część II Praktyczne pomysły na kreatywną naukę
Marketing w wyszukiwarkach cz.2 - poradnik elektroniczny online, szkolenie elearning
W poprzednim wpisie naznaczyłem hasłowo kilka wątków związanych z prowadzeniem kampanii reklamowej w wyszukiwarkach. Skupmy się zatem na SEM – czyli po prostu marketingu w wyszukiwarkach. Rozumiemy to w następujący sposób. Otóż SEM to ogół działań zmierzających do zapewnienia jak najlepszego wyniku danej witryny w wynikach wyszukiwania poprzez działania płatne i niepłatne (SEO).
Musimy wpierw dokonać podstawowego rozróżnienia. Po wpisaniu konkretnej frazy w wyszukiwarkę pojawią się dwa rodzaje wyników:
wyniki organiczne – czyli wyniki naturalne, na które wpływ ma przede wszystkim optymalizacja i pozycjonowanie (SEO)
wyniki nieorganiczne – inaczej płatne, sponsorowane. Na ogół wyniki te są szczególnie wyróżnione w danej wyszukiwarce np. umieszczone na samym szczycie, podkreślone przykuwającym wzrok kolorem.
Marketing w wyszukiwarkach: Jak wygląda płatność za linki sponsorowane?
Najpopularniejszym modelem jest PPC (ang. pay per click) – płać za kliknięcie. Dopóki użytkownik nie otworzy danej strony, reklamowanej np. w Google, to nic za to nie płacimy. Inaczej mówiąc koszty takiej reklamy odnoszą się tylko do faktu kliknięcia w dany link. Dlatego też serwisy, na których umieścimy linki sponsorowane będą starać się aby były one jak najlepiej widoczne.
Drugim rozwiązaniem jest CPM (ang. cost per mile) – kolejny często stosowany sposób płatności. Płacimy za 1000 wyświetleń danego linku na stronie.
Trzecim sposobem, chyba najbardziej skomplikowanym jest CPA (ang. cost per action) – użytkownik nie płaci za wyświetlenie danego odnośnika. Nie płaci też za kliknięcie. Płaci dopiero w momencie, gdy wykona jakąś akcję na stronie np. zapisze się na newsletter albo dokona rejestracji. Tę metodę wykorzystuje wiele programów partnerskich.
Zobacz w menu podobne artykuły do: Marketing w wyszukiwarkach cz. 2
- Zaloguj się aby dodać komentarz.