Kogo i za co kontroluje urząd - kontrola urzędnika u przedsiębiorcy w firmie

flag language

Kogo i za co kontroluje urząd - kontrola urzędnika u przedsiębiorcy w firmie

Za co – dlaczego mogę skontrolować Twoją firmę? Co mogę kontrolować w Twojej firmie? Zastanawiałeś/aś się nad ewentualną kontrolą urzędników? Rozpoczynamy serię artykułów na temat kontroli urzędników w firmie.

Na początek – ku przestrodze i dla śmiechu (choć nie dla wszystkich) oparte na faktach powody kontroli podawane przez urzędników.

 

Przedsiębiorcy

Doradzając polskim przedsiębiorcom, niejednokrotnie spotykałem się ze śmiesznymi z mojego punktu widzenia, a tragicznymi z punktu widzenia firm i przedsiębiorców – kontrolami urzędniczymi. Ponieważ takie kontrole niejednokrotnie pokazywały brak elementarnej wiedzy i podstaw człowieczeństwa – postanowiłem o kilku z nich opowiedzieć.

W ciągu kilku miesięcy, do jednej z łódzkich firm kontrolerzy (zawsze ta sama para) przychodzili systematycznie co kilka miesięcy. Mimo że nic bardzo złego w trakcie kontroli u przedsiębiorcy i w firmie nie znaleźli – swoje wizyty – kontrole systematycznie powtarzali.

Podczas kolejnej kontroli przedsiębiorca nie wytrzymał i zapytał kontrolerów:

- Drodzy Państwo, jak to jest, że do mnie uczciwego człowieka przychodzicie z kontrolami od kilku lat – systematycznie. Mimo że nic złego nigdy podczas kontroli nie zostało znalezione. A tymczasem nieopodal, niemalże naprzeciwko mojej firmy istnieje firma  - przekręt, taka mała mafia i chyba cała Łódź o ty wie. Dlaczego tam nie pójdziecie na kontrolę?

Na taki anty kontrolny tekst urzędnik ze stoickim spokojem odpowiedział:

- Drogi Pani przedsiębiorco, do Pana przychodzimy na kontrolę systematycznie, bo Pan jest uczciwy a Pana firma nie robi żadnych przekrętów. Tam naprzeciwko nie pójdziemy bo tam jest jak sam Pan zauważył jest firma-przekręt – prawie mafia! A my przecież też mamy swoje rodziny i się o nie boimy. Właśnie dlatego jesteśmy na kontroli i będziemy na kontroli u Pana, bo jesteś Pan uczciwy człowiek i przedsiębiorca.

 Kogo i za co kontroluje urząd - kontrola urzędnika u przedsiębiorcy w firmie

Czy coś więcej można dodać w sprawie kontroli urzędnika w firmie? A jaki ciekawy wniosek nasuwa się analizując opisane kontrole i podejście urzędnika? No proszę, kto odważy się powiedzieć co zrobić, aby uniknąć kontroli?

Macie pomysły –piszcie: biuro@poswojsku.pl .

Podobne artykuły do: Kogo i za co kontroluje urząd - kontrola urzędnika u przedsiębiorcy w firmie

szkolenia bezpłatne kolejne lekcje
kursy, porady, artykuły znajdziesz w Menu Tematycznym