Finanse inwestycje oszczędzanie kredyty szkolenia bezpłatne porady online

szkolenia bezpłatne kolejne lekcje
kursy, porady, artykuły znajdziesz w Menu Tematycznym
 
 

Finanse inwestycje oszczędzanie kredyty szkolenia bezpłatne porady online

 

framework JavaScript poswojsku

Finanse inwestycje oszczędzanie kredyty szkolenia bezpłatne porady online

 

Finanse kredyty lokaty

Witam serdecznie w świecie finansów i inwestycji. Znajdziesz tutaj mnóstwo informacji przydatnych szczególnie osobom zajmującym się finansami i inwestowaniem. Gdy myślimy o finansach to oczywiście nie spoeb ominąć kredytów i lokat, czyli skutecznego sposobu zarządzania Twoimi zobowiązaniami i wierzytelnościami. Ten dział poswojsku.info skierowany jest do osób fizycznych, ale zapewne także menedżerowie i przedsiębiorcy znajdą tutaj przydatne informacje o finansach i inwestycjach. Informacje niezbędne w prowadzeniu firm i zarządzaniu nimi

Na początek przedstawię kilka podstawowych informacji - definicji na temat: finanse, inwestowanie, kredyty. lokaty

Finanse

to ogół zjawisk ekonomicznych w tym gospodarczych, związanych z akumulowaniem i podziałem środków pieniężnych. Druga popularna definicja finansów wskazuje, że finanse to stosunki ekonomiczne, które wynikają z gromadzenia i wydatkowania zasobów pieniężnych, czyli z ruchu pieniądza. Stąd wzięło się przekonanie finansistów, że najbardziej nieszczęśliwy pieniądz to taki który leży i nic nie zarabia.

Inwestowanie inwestycje

Inwestowanie jest jednym z elementów szeroko pojętej ekonomii. Inwestowanie może obejmować szereg działań w otoczeniu gospodarczym, a inwestować m.in. w lokaty, waluty, nieruchomości, obligacje, akcje - może każdy. Inwestowanie to lokowanie środków (własnych i pożyczonych) w różnego rodzaju inwestycje. Inwestowanie ma na celu osiągnięcie zysku, który zwykle jest związany z określonym ryzykiem inwestycji. Inwestowanie to zazwyczaj odłożenie w czasie konsumpcji, wyrzeczenie się bieżącej korzyści na rzecz uzyskania dodatkowych zysków w przyszłości. Oczywiście, aby inwestować nie trzeba mieć własnych środków, choć własna kasa to zwykle mniejsze ryzyko i lepsze samopoczucie. Zamiast używania własnych środków – można inwestować pieniądze pożyczone. Od kogo pożyczyć, aby móc zainwestować? Właśnie o tym m.in. będę pisał: znajomi, rodzina, bank, instytucje pożyczkowe.

Bezpłatne konsultacje dotacje unijne 2014-2020 finansowanie inwestycji i pokl - szkoleń non-profit

 

Masz pytanie? marketing ( at ) poswojsku.eu

 

 

Zobacz w bocznym menu podobne szkolenia do: Finanse inwestycje oszczędzanie kredyty szkolenia bezpłatne porady online.