Marketing w wyszukiwarkach cz.2

<
 • DANE ADRESOWE

   

  w czym mogę pomóc?

  biuro(at)gddm.com.pl

  Zd Wola Paprocka 86

  znajdź mnie na Youtube

 • PROGRAMOWANIE

   

  JavaScript HTML CSS

  jQuery jQuery Mobile

  node.js React Angular

  ES6 babel rollup karma

 • GRAFIKA ANIMACJA

   

  grafika na strony www

  grafika reklamowa

  animacja 2D i 3D

  grafika 2D i 3 D

 • DORADZTWO

   

  doradztwo IT

  doradztwo biznesowe

  usługi IT

  analizy biznesowe i IT

 • SZKOLENIA

   

  technologie IT

  marketing

  zarządzanie

  projekty metodologia

>

Marketing w wyszukiwarkach cz.2 - poradnik elektroniczny online, szkolenie elearning

W poprzednim wpisie naznaczyłem hasłowo kilka wątków związanych z prowadzeniem kampanii reklamowej w wyszukiwarkach. Skupmy się zatem na SEM – czyli po prostu marketingu w wyszukiwarkach. Rozumiemy to w następujący sposób. Otóż SEM to ogół działań zmierzających do zapewnienia jak najlepszego wyniku danej witryny w wynikach wyszukiwania poprzez działania płatne i niepłatne (SEO).

Musimy wpierw dokonać podstawowego rozróżnienia. Po wpisaniu konkretnej frazy w wyszukiwarkę pojawią się dwa rodzaje wyników:
wyniki organiczne – czyli wyniki naturalne, na które wpływ ma przede wszystkim optymalizacja i pozycjonowanie (SEO)
wyniki nieorganiczne – inaczej płatne, sponsorowane. Na ogół wyniki te są szczególnie wyróżnione w danej wyszukiwarce np. umieszczone na samym szczycie, podkreślone przykuwającym wzrok kolorem.

 

Marketing w wyszukiwarkach: Jak wygląda płatność za linki sponsorowane?

Najpopularniejszym modelem jest PPC (ang. pay per click) – płać za kliknięcie. Dopóki użytkownik nie otworzy danej strony, reklamowanej np. w Google, to nic za to nie płacimy. Inaczej mówiąc koszty takiej reklamy odnoszą się tylko do faktu kliknięcia w dany link. Dlatego też serwisy, na których umieścimy linki sponsorowane będą starać się aby były one jak najlepiej widoczne.

Drugim rozwiązaniem jest CPM (ang. cost per mile) – kolejny często stosowany sposób płatności. Płacimy za 1000 wyświetleń danego linku na stronie.

Trzecim sposobem, chyba najbardziej skomplikowanym jest CPA (ang. cost per action) – użytkownik nie płaci za wyświetlenie danego odnośnika. Nie płaci też za kliknięcie. Płaci dopiero w momencie, gdy wykona jakąś akcję na stronie np. zapisze się na newsletter albo dokona rejestracji. Tę metodę wykorzystuje wiele programów partnerskich.

 

Zobacz w menu podobne artykuły do: Marketing w wyszukiwarkach cz. 2