Dlaczego marketing jest ważny dla Ciebie – konsumenta

flag language

Dlaczego marketing jest ważny dla Ciebie – konsumenta

 

Bezpłatne szkolenie: "Dlaczego marketing jest ważny dla Ciebie – konsumenta"

Z punktu widzenia konsumenta marketing ma elementy pozytywne jak i negatywne.

Dlaczego marketing jest ważny dla Ciebie – konsumenta

 

Marketing – elementy pozytywne dla klienta

Dzięki zarządzaniu marketingowemu, klient otrzymuje wysokiej jakości produkt, dopasowany swoich potrzeb.

Akcja reklamowa produktu niesie ze sobą informacje, dzięki którym klientowi łatwiej podjąć decyzję dotyczącą stopnia zaspokojenia własnych potrzeb poprzez zakup danego produktu. Klient nie musi tracić czasu i energii na chodzenie po sklepach i żmudne porównywanie produktów. Niezbędnych informacji o produkcie dostarcza klientowi marketing (akcja reklamowo-promocyjna).

 

Marketing – elementy negatywne dla klienta

W wyniku silnej akcji promocyjnej producenta czy też dystrybutora produktu, klient zostaje zmanipulowany i dokonuje zakupu biorąc pod uwagę właściwości tzw. marketingowe produktu. Właściwości marketingowe, to określenie dla charakterystyki produktu przedstawionej w reklamie informującej o produkcie.

Niestety niejednokrotnie opis produktu w reklamie nie pokrywa się z rzeczywistymi cechami produktu. Często także niektóre cechy produktu są uwypuklone – te pozytywne, a inne – te negatywne są przez specjalistów od marketingu – pominięte.

 

Dlaczego marketing jest ważny dla konsumenta- podsumowując:

marketing tworzy u klienta określony obraz produktu czy też usługi. Jeżeli użytkowanie produktu potwierdza nabyte podczas akcji reklamowej informacje o cechach produktu, klient będzie zadowolony z dokonanego zakupu. Niestety często zdarza się, że produkt znacząco odstaje od wizerunku przedstawionego w trakcie akcji reklamowej. Wówczas klient jest zły, zażenowany i niechętny do dokonywania kolejnych zakupów u danego producenta.

Serdecznie zapraszam do kolejnych części szkolenia: Marketing czyli zaspokajanie potrzeb

Zobacz w menu podobne szkolenia do: Dlaczego marketing jest ważny dla Ciebie – konsumenta

Polski
szkolenia bezpłatne kolejne lekcje
kursy, porady, artykuły znajdziesz w Menu Tematycznym