React Angular framework js porównanie lepszy wydajniejszy popularny

flag language

React Angular framework js porównanie lepszy wydajniejszy popularny

 

 

framework JavaScript poswojsku

React Angular framework js porównanie lepszy wydajniejszy popularny

 

React czy Angular? Który wybrać do projektu internetowego? Lepszy jest React czy Angular? Który jest wydajniejszy – React czy Angular?

To są pytania, na które postaram się odpowiedzieć w odniesieniu do podstawowych cech framework’ów Angular i React.

React Angular porównanie

Jeżeli jeszcze nie miałeś/aś do czynienia z React i Angular – to właśnie doznasz pierwszego zdziwienia. Bo co prawda można znaleźć w internecie porównania obydwu technologii Angular i React, ale moim zdaniem to jest coś, czego nie powinno się robić, gdyż:

Angular to pełnoprawny framework MVC (Model Widok Kontroler). Angular stanowi kompleksowe rozwiązanie developerskie umożliwiające zrobienie właściwie wszystkiego czego zapragniesz, oczywiście w zakresie technologii webowych.

React to biblioteka służąca do tworzenia interfejsów użytkownika - wizualizacji. React to lekka, niewielka biblioteka, często porównywana do warstwy V (Widok) w modelu MVC. Twórcą React’a przyświecała idea tworzenia komponentów jako elementów interfejsu użytkownika, takich które można wykorzystywać wielokrotnie. Komponenty React umożliwiają prezentowanie danych – renderowanie danego stanu. React dba o tzw. stan, np. baton na stronie internetowej może mieć dwa stany: standardowy i wciśnięty. React rozpoznając stany – w locie dokonuje zmian na stronie www.

Jak porównać bibliotekę z pełnoprawnym frameworkiem? No właśnie. Zamiast porównywania Angular i React, proponuję poznać każdy z frameworków i samemu to ocenić. Zapraszam do kolejnych lekcji w których przybliżę Angular oraz React.

Jednakże zanim przejdę do porównywania Angular i React, chcę wymienić podstawowe technologie programistyczne – języki programowania wykorzystywane do tworzenia aplikacji w Angular i React. Oczywiście podstawowe wykorzystywane technologie to: HTML5, CSS3 i przede wszystkim JavaScript, w tym ES6.

Angular.js wykorzystuje: HTML5, CSS3, JavaScript oraz TypeScript i DART.

React.js wykorzystuje: HTML5, CSS3, JavaScript oraz JSX.

Chcesz poznać szczegóły dotyczące React i Angular – zapraszam!

React:

React wprowadzenie do biblioteki

Angular 1:

Angular tworzenie nowoczesnej strony poradnik framework JavaScript Angular Angular budowa sklepu pierwszy produkt wizualizacja poradnik

 

Zobacz w menu podobne artykuły do: React Angular framework js porównanie lepszy wydajniejszy popularny

 

Polski

Budowa responsywnych i mobilnych stron internetowych

bezpłatny kurs internetowy szkolenia, filmy: kliknij w temat, którego chcesz się nauczyć

szkolenia bezpłatne kolejne lekcje
kursy, porady, artykuły znajdziesz w Menu Tematycznym